MALEBNÁ PERLEŤ perleťový lak

Kód:
4445
Výrobca:
slovenský výrobok ekologické na detské hračky a nábytok

univerzálny akrylátový perleťový lak MALEBNÁ PERLEŤ sa používa ako dekoratívny vrchný náter na drevené, kovové, minerálne podklady, sklo, papier a plast v exteriéri aj interiéri. Na povrchu vytvára bezfarebný perleťový efekt. Zobraziť celý popis

Balenie
Dostupnosť: Vyberte si variantu!
10,22 € s DPH
8,52 € bez DPH

Popis výrobku

Univerzálny akrylátový perleťový lak MALEBNÁ PERLEŤ sa používa ako dekoratívny vrchný náter na drevené, kovové, minerálne podklady, sklo, papier a plast v exteriéri aj interiéri. Lak sa ľahko aplikuje, rýchlo zasychá, vytvára hladký, pružný a odolný film s efektným perleťovým vzhľadom. Lak je možné používať ako samostatný vrchný náter alebo ako efektný vrchný náter predmetov natretých pigmentovanou farbou MALEBNÁ. Lak je ekologický, nezapácha a je vhodný na nátery detského nábytku a hračiek, spĺňa normu EN 71-3. Náter má výbornú odolnosť voči poveternostným vplyvom, náhlym zmenám teploty, dlhodobo odoláva teplotám do 90°C a má vynikajúcu priľnavosť k rôznym typom podkladov. 

Doporučený podklad:

Drevo - nové ošetrené drevo, drevotrieska, MDFS dosky, efektná povrchová úprava dreva natretého pigmentovanou farbou MALEBNÁ, vhodné na efektné vrchné nátery nábytku, drevených konštrukcií, drevených hračiek a rôznych dekoračných predmetov
Kov - oceľové a pozinkované podklady ošetrené vhodným základným antikoróznym náterom a náterom vrchnej farby MALEBNÁ, vhodné na efektné vrchné nátery kovových konštrukcií, kovového nábytku, brán, plotov, mreží, a iných dekoračných predmetov
Minerálne podklady - vyzretý betón(nie podlahy), cementové a vlákno cementové omietky, sadra, sadrokartón, terakotové predmety, neglazovaná keramika
Sklo - dekoračné predmety, vonkajšia strana fliaš a iných nádob
Papier - papierové tapety, kartón, papierové dekoračné predmety
Plast - plastové výrobky na báze PVC alebo penového polystyrénu. Obmedzene PP

Vlastnosti:
- perleťový efekt
- vynikajúca priľnavosť k rôznym typom podkladom
- jednoduchá aplikácia
- rýchlo zasychá
- nezapácha
- ekologická
- vytvára hladký, pružný a odolný film
- odoláva teplotám do 90°C

Výdatnosť:
10 - 13m2/l

Riedenie:
vodou

Zasychanie:
na dotyk: 1 hodina
pretieranie: najskôr po 5 hodinách

Nanášanie:
štetcom, valčekom alebo striekaním

Odtieň:
bezfarebná s perleťovým efektom

Balenie:
0,75l , 2,5l

Záručná doba:
36 mesiacov od dátumu výroby. Neskladovať spoločne s požívatinami a krmivami. Skladovať v pôvodných, dobre uzatvorených obaloch pri teplote +5 až 25°C v suchom a vetranom sklade. Nesmie byť vystavený mrazu alebo priamemu slnečnému žiareniu!

Pokyny k aplikácií:
MALEBNÁ univerzálny akrylátový lak perleťový sa aplikuje štetcom a valčekom.V prípade potreby je možné použiť aj vzduchovú striekaciu pištoľ. Pred použitím obsah obalu dokonale premiešať!

Drevo - nové drevo ošetriť vhodným biocídnym napúšťadlom, aplikovať 1-2 vrstvy farby MALEBNÁ a po zaschnutý aplikovať 1 vrstvu efektného laku MALEBNÁ PERLEŤ. Pri renovácií už natretého dreva starý náter prebrúsiť, odstrániť odlupujúci sa náter, prípadne vytmeliť, dôkladne zbaviť prachu a aplikovať 1 vrstvu MALEBNÁ PERLEŤ.

Kov - oceľové a pozinkované podklady ošetriť základným antikoróznym náterom, napr.: EKOKRYL ZÁKLAD alebo FERRO COLOR PROFI, následne aplikovať 1-2 vrstvy farby MALEBNÁ bez riedenia a 1 vrstvu laku MALEBNÁ PERLEŤ.

Minerálne podklady - dôkladne zbaviť prachu, nečistôt, rias a plesní, omietky sa odporúča ošetriť penetračným náterom, na terakotové a iné savé minerálne podklady natrieť prvú vrstvu farbou MALEBNÁ nariedenou 10-15% vody, ďalšiu vrstvu farby neriediť. Po zaschnutí aplikovať 1 vrstvu efektného laku MALEBNÁ PERLEŤ.

Sklo, Plast - veľmi dôkladne odmastiť, lak aplikovať bez riedenia priamo na sklo alebo na predchádzajúci náter farbou MALEBNÁ

Pri aplikácií striekaním je potrebné otestovať potrebné množstvo vody na riedenie podľa konkrétnej striekacej pištole. Náradie sa čistí ešte pred zaschnutým farby.

Doporučený stav podkladu:
- pevný, suchý, čistý, zbavený prachu a mastnoty
- kovové podklady musia byť ošetrené antikoróznym náterom
- starý náter je potrebné prebrúsiť, odstrániť všetky odlupujúce sa alebo nesúdržné časti, nerovnosti povrchu je potrebné vytmeliť a prebrúsiť.
- farba nie je určená pre trvalý ponor do vody a do prostredia s trvalo vysokou vlhkosťou

Parametre výrobku

  • Balenie : 0.7l
  • Odtieň : bezfarebný s perleťovým efektom
  • Špecifikácia : slovenský výrobok, ekologické, na detské hračky a nábytok
  • Použitie : interiér, interiér/exteriér, exteriér
  • Zloženie farby : vodou riediteľná
  • Zloženie laku : vodou riediteľný

Výhody nákupu u nás

Široký sortiment
Široký sortiment
Dodanie do 24 hodín
Dodanie do 24 hodín Pri objednávke do 10:00 pokiaľ je tovar skladom
Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Bezpečný nákup
Bezpečný nákup
HELION s.r.o., 6.apríla 361/20, Vrbové 922 03, 0948916125, eshop@helion.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info