FASADE SUN SILIKÓN

Kód:
230
Výrobca:
slovenský výrobok najpredávanejšie

tenkovrstvá fasádna omietka silikónová. Zobraziť celý popis

Balenie
Štruktúra
Dostupnosť: Vyberte si variantu!
33,00 € s DPH
27,50 € bez DPH

Popis výrobku

je pastovitá omietka je vyrobená na báze akrylátových živíc, zmesí granulátov prírodného kameniva, pigmentov s prísadou aditív.

Použitie:
Tenkovrstvá omietka FASADE SUN SILIKÓN sa používa na ochranu stavby pred poveternostnými vplyvmi a jej farebné či estetické stvárnenie. Tenkovrstvé omietky sú aplikované na klasické vyzreté vápenno cementové omietky, betón stierkové vrstvy kontaktných zatepľovacích systémov a pod. Je vhodná aj pre povrchovú úpravu interiérov.

Odtieň:
Biely s možnosťou prifarbovania

Požiadavky na podklad:
Všetky podklady musia byť pevné, rovné, nepohyblivé, suché, bez trhlín, prachu a mastnoty ako i bez voľne oddelitelnných častíc. Pri renovácii musí byť podklad zbavený všetkých starých náterov a mált, ktoré by mohli znížiť priľnavosť omietky k podkladu. Vysprávky a obnovené fasádne plochy sa musia v štruktúre zhodovať s pôvodnou omietkou. Pred nanášaním penetračného náteru musia byť vysprávky a nové omietky suché a dostatočne vyzreté. Najnižšia teplota pri spracovaní by nemala klesnúť pod +5°C. Povrchy napadnuté plesňami alebo riasami treba ošetriť vhodným prípravkom. Nanášanú plochu treba chrániť pred priamym slnečným žiarením, dažďom, hmlou, silným vetrom.

Spôsob spracovania:
Suchý podklad sa jeden krát dôkladne natrie dobre rozmiešaným podkladovým náterom PENETRA SUN NÁTER. Vhodné je, aby podkladový náter bol farebne zhodný ako roztieraná omietka. S nanášaním omietky možno začať najskôr 24 hodín po nanesení podkladového náteru. Omietka je spracovateľná v dodanej forme v prípade potreby je možné konzistenciu upraviť malým množstvom vody. Omietka FASADE SUN SILIKÓN sa na podklad nanáša rovnomerne antikorovým hladítkom. Bezprostredne po nanesení sa omietka zašúcha umelohmotným hladítkom. Kruhovým alebo lineárnym pohybom dosiahneme požadovanú štruktúru omietky. Je dôležité dbať na to, aby sa omietka zašúchavala mokrá na mokrú (nevznikajú viditeľné stopy po napojení)

Spotreba a výdatnosť:

ŠtruktúraSpotrebaVýdatnosť
Ryhovaná 1,5mmcca 1,9kg/m2cca 13m2/vedro
Ryhovaná 2,0mmcca 2,5kg/m2cca 10m2/vedro
Hladená 1,5mmcca 2,3kg/m2cca 10,8m2/vedro
Hladená 2,0mmcca 3,2kg/m2cca 7,8m2/vedro

Balenie:
25kg vedro, 1 paleta = 16 vedier = 400kg

Skladovanie:
Tenkovrstvé omietkové hmoty sa skladujú v pôvodných obaloch pri teplote +5°C až +25°C v suchých a uzavretých skladoch.

POZOR ! CHRÁNŤE PRED MRAZOM A PRIAMYM SLNEČNÝM ŽIARENÍM !

Čistenie:
Náradie a nádoby je potrebné ihneď po použití umyť vodou. Rovnako je treba ihneď očistiť všetky vstavané prvky na fasáde, ako sú obklady, oplechovania, okná a pod.

Záručná doba:
24 mesiacov od dátumu výroby v neporušenom obale.

Bezpečnosť práce:
Fasádne omietky su nehorľavé a netoxické. Pri dodržiavaní základných hygienických zásad je fasádna omietka zdravotne nezávadná. Pri práci si chránťe telo pracovným odevom, ruky rukavicami, nekryté časti tela ochranným krémom. Pri aplikácii striekaním chránťe oči ochranným štítom alebo okuliarmi a použiť pokrývku hlavy. Pri práci nepiť, nefajčiť a nejesť. Po ukončení práce si dôkladne umyte ruky teplou vodou, mydlom a ošetrite regeneračným krémom.

Upozornenie:
Nanesená hmota musí byť zabezpečená proti mrazu a dažďu až do úplného vyschnutia (pri teplotách pod 10°C a vysokej vlhkosti sa doba schnutia predlžuje až na 72 hodín). Za podmienok podporujúcich rýchle schnutie omietky (teplota nad 25°C, vyhriaty podklad, silný vietor a pod.) musí spracovateľ zvážiť všetky okolnosti ovplyvnujúce možnosti správneho vyhotovenia, napájania a vyhotovenia štruktúry (napr. vrátane veľkosti plochy).

Parametre výrobku

  • Špecifikácia : slovenský výrobok, najpredávanejšie
  • Použitie : interiér/exteriér
  • Pochôdznosť : Nie

Výhody nákupu u nás

Široký sortiment
Široký sortiment
Dodanie do 24 hodín
Dodanie do 24 hodín Pri objednávke do 10:00 pokiaľ je tovar skladom
Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Bezpečný nákup
Bezpečný nákup
HELION s.r.o., 6.apríla 361/20, Vrbové 922 03, 0948916125, eshop@helion.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info