Laky na drevo do interiéru aj exteriéru


V kategórií Lak na drevo nájdete vodou riediteľné, syntetické, alkyduretanové, nitrocelulózové, epoxidové a polyuretánové bezfarebné laky, ktoré sa používajú na ochranu dreva v interiéri aj exteriéri proti UV žiareniu, poveternostným vplyvom a mechanickému poškodeniu. Na povrchu vytvárajú bezfarebný matný, polomatný, lesklý alebo pololesklý vzhľad. Ak potrebujete drevo zafarbiť ale pritom zachovať jeho štruktúru vyberte si z kategórie Lazúry na drevo.

Aký typ laku zvoliť?

Ako delíme laky?

Laky na drevo delíme podľa zloženia na vodou riediteľné, syntetické, polyuretánové, epoxidové, nitrocelulózové (acetónové) a základné laky.


Vodou riediteľné laky na drevo

Vodou riediteľné laky na drevo sa používajú v interiéri na nátery všetkých drevených povrchov. Ďalšou výhodou je ich ekologické zloženie čo dovoľuje použitie laku aj na detské hračky a nábytok. Pri aplikácií sú bez zápachu a pracovné náradie stačí umyť vodou.

Syntetické laky na drevo

Syntetické laky na drevo sa používajú hlavne v exteriéri ale možno ich použiť aj v interiéri. Vhodné sú na všetky nátery drevených povrchov ako sú ploty, chaty, tatranské profily, lavičky, stoly a iné výrobky z dreva, kde sa nevyžaduje pochôdznosť. Pri aplikácií zapáchajú a pracovné náradie sa čistí riedidlom S6006 alebo acetónom C6000.

Polyuretánové laky na drevo

Polyuretánové laky na drevo sa používajú v interiéri. Vyznačujú sa vysokou tvrdosťou a preto sú vhodné na podlahy z dreva alebo korku. Samozrejme ich môžeme použiť aj na ostatné výrobky z dreva, kde sa vyžaduje zvýšená mechanická odolnosť.

Epoxidové laky na drevo

Epoxidové laky na drevo sa takisto ako polyuretánové laky používajú na drevené podlahy v interiéri. K vytvrdnutiu laku sa používajú tvrdiace prísady.

Nitrocelulózové laky na drevo

Nitrocelulózové laky na drevo alebo inak nazývané aj acetónové sa používajú na nátery drevených povrchov v interiéri. Vyznačujú sa rýchlym schnutím čo umožňuje skorú manipuláciu s lakovaným predmetom. Nie sú vhodné na zaťažované plochy ako sú podlahy.

Základné laky na drevo

Základné laky na drevo sa používajú na plnenie pórov dreva ako základný transparentný lak, ktorý zlepšuje kvalitu povrchu pred aplikáciou vrchných lakov a zvyšuje ich výdatnosť a priľnavosť. Nie je určený na konečnú povrchovú úpravu a preto je nutné ho pretrieť vrchným lakom.

Typ laku interiér exteriér na podlahu
Vodou riediteľný

Syntetický

Polyuretánový

Epoxidový

Nitrocelulózový

Základný

Nezabudnite na príslušenstvo, ktoré budete potrebovať pri aplikácií laku. Oceľovú špachtľu alebo riedidlo C6000 na odstránenie živičných škvŕn, brúsny papier na prebrúsenie podkladu, štetec alebo valček na aplikáciu laku, ochranné napúšťadlo proti škodcom a hubám.

Zobrazených 1-15 z celkovo 15 záznamov.

Výhody nákupu u nás

Široký sortiment
Široký sortiment
Dodanie do 24 hodín
Dodanie do 24 hodín Pri objednávke do 12:00 pokiaľ je tovar skladom
Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Bezpečný nákup
Bezpečný nákup
HELION s.r.o., 6.apríla 361/20, Vrbové 922 03, 0948916125, eshop@helion.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info