Ochranné napúšťadlá na drevo


Ochranné napúšťadlá chránia vaše drevo pred drevokazným hmyzom, plesňami, hubami, zmodraním ale aj pred nepriaznivými vplyvmi počasia. V našej ponuke nájdete napúšťadlá na báze ľanových olejov, napúšťadlá proti drevokaznému hmyzu alebo protipožiarne nátery. 

Ako vybrať správne napúšťadlo?

Napúšťadlá na báze ľanových olejov
Hlboko prenikajú do dreva, chránia drevo pred vlhkosťou, majú vysokú difúznu priepustnosť - drevo dýcha, zvýrazňujú kresbu dreva. Zvyčajne sa používajú na základné napustenie dreva pod ďalšie nátery prevedené olejovými alebo syntetickými náterovými látkami. 

Napúšťadlá s obsahom insekticídnych a fungicídnych látok
Ihličnaté drevo smrek, borovica a pod. sú mäkké dreviny ktoré sú náchylné na zmodranie a sú málo odolné voči hubám, plesniam a preto doporučujeme tieto dreviny ošetriť biocídnym napúšťadlom. Tak isto doporučujeme natrieť aj drevo z listnatých stromov (dub, buk, ...) alebo drevo exotické. Ochranné napúšťadlo hlboko vsakuje do dreva. Na takto ošetrené drevo musíte naniesť ďalšiu povrchovú úpravu. 

Hydrofobizačné nátery
Na povrchu dreva vytvárajú dlhotrvajúci vodoodpudivý - odperlovací efekt (perličky vody sa neudržia na povrchu dreva a skĺznu). Dlhodobo zaručujú vysokú odolnosť voči vode a zabránia nasiaknutiu vody, dažďa a snehu do dreva. 

Protipožiarne nátery
Obmedzujú možnosti požiaru a zabraňujú šíreniu horenia výrobkov z dreva.

Zobrazených 1-15 z celkovo 15 záznamov.

Výhody nákupu u nás

Široký sortiment
Široký sortiment
Dodanie do 24 hodín
Dodanie do 24 hodín Pri objednávke do 12:00 pokiaľ je tovar skladom
Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Bezpečný nákup
Bezpečný nákup
HELION s.r.o., 6.apríla 361/20, Vrbové 922 03, 0948916125, eshop@helion.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info