BELINKA ILLUMINA

Kód:
6065
Výrobca:

lazúra na zosvetlenie drevených povrchov, ktoré boli natreté tmavými lazúrami. Náter neodfarbí tmavý povrch, avšak má dostatočnú kryciu schopnosť na zakrytie tmavej lazúry a priblíženie jej odtieňa prírodnej farbe smrekového dreva. Po nanesení Illuminy drevo už nebude viditeľné, avšak správnou prípravou povrchu a správnou aplikáciou dosiahnete na konci rovnaký dojem ako u všetkých lazúr - teda pocit viditeľnej štruktúry dreva. Náter sa neodlupuje a ľahko sa renovuje. Zobraziť celý popis

Balenie
Dostupnosť: Vyberte si variantu!
14,68 € s DPH
12,23 € bez DPH

Popis výrobku

BELINKA ILLUMINA je lazúra na zosvetlenie drevených povrchov, ktoré boli natreté tmavými lazúrami. Náter neodfarbí tmavý povrch, avšak má dostatočnú kryciu schopnosť na zakrytie tmavej lazúry a priblíženie jej odtieňa prírodnej farbe smrekového dreva. Po nanesení Illuminy drevo už nebude viditeľné, avšak správnou prípravou povrchu a správnou aplikáciou dosiahnete na konci rovnaký dojem ako u všetkých lazúr - teda pocit viditeľnej štruktúry dreva. Náter sa neodlupuje a ľahko sa renovuje.

Použitie:
- drevo

Oblasť použitia:
interiér aj exteriér

Vlastnosti:
- neodlupuje sa 
- ľahko sa renovuje
- zosvetľuje drevo 

Výdatnosť:
15 - 20m2/l v závislosti od nasiakavosti dreva

Riedenie:
neriedi sa

Nanášanie:
štetcom

Zasychanie:
do 24 hodín

Odtieň:
vyrába sa v žltkastom farebnom odtieni

Balenie:
0,75l / 2,5l 

Návod na použitie:
Ak je na tmavo natretý povrch ešte v relatívne dobrom stave a je na ňom dostatočné množstvo starého náteru, povrch obrúste brúsnym papierom granulácie 80–100, odstráňte prach a naneste jednou vrstvou Illuminy. Ak je povrch v horšom stave, najskôr ho okefujte mosadznou kefou, čím sa odstráni zvetrané a zosivené drevo, zvyšky starých nedržiacich náterov, prach a nečistoty. Ak chcete, aby boli okraje letokruhov menej výrazné a povrch bol hladší, je nutné po vykefovaní povrch obrúsiť brúsnym papierom granulácie 80–100. Po vykefovaní skontrolujte povrch a pokračujte v opracovaní v závislosti od stavu povrchu. Ak je drevo zdravé a bez viditeľného znečistenia drevokaznými škodcami použite na prvú vrstvu výrobok Base, ktorý drevo preventívne ochráni pred útokom škodcov a zároveň zjednotí povrch. Ak je drevo už postihnuté drevokaznými škodcami, treba ho najskôr natrieť výrobkom biocídnym prípravkom , ktorý zničí drevokazné škodce. Na dosiahnutie rovnomerného zosvetlenia treba obyčajne naniesť dve vrstvy Illuminy na takto pripravený povrch.

Illuminu pred použitím dobre premiešajte. Nerozriedenú nanášajte na vhodne pripravený a suchý povrch štetcom v jednej alebo vo dvoch vrstvách. Počet vrstiev je závislý od stupňa znehodnotenia povrchu. Dávajte pozor, aby ste náter ťahmi štetca dobre a rovnomerne rozotreli. Po 24 hodinách sušenia naneste ešte jednu alebo dve vrstvy vybranej lazúry. Illumina je v prvom rade určená na zosvetlenie dreva, preto budú výsledky najlepšie, ak vyberiete na finálny náter svetlý odtieň lazúry. U tmavších odtieňov ťažšie dosiahnete rovnomerný vzhľad povrchu, stopy štetca budú zreteľnejšie. Zohľadniť treba aj to, že odtieň vybranej finálnej lazúry, ktorú nanesiete na Illuminu, bude trochu iný ako odtieň, ktorý by sa dosiahol nanesením identickej lazúry na ešte nezafarbené drevo. Ideálne aplikačné podmienky sú pri teplote v rozpätí 15–25 °C a relatívnej vlhkosti vzduchu nižšej ako 80 %. Pri nižších teplotách je aplikácia a roztieranie komplikovanejšie. Minimálna teplota počas aplikácie musí byť 5 °C. Dôležité je tiež to, aby bolo drevo resp. podklad suché. V daždivých dňoch je lepšia, ak zosvetľovanie pomocou Illuminy odložíte na neskôr.

Drevo, ktoré bolo zosvetlené Illuminou a natreté lazúrou renovujte ako všetky lazúry. Renovujte skôr než dôjde k úplnému znehodnoteniu lazúry, ktorá je nanesená na Illuminu. Povrch jemne obrúste, odstráňte prach a naneste vybraný odtieň lazúry. Ak je náter už veľmi znehodnotený, prípadne sa odlupuje a je viditeľný tmavý podklad, je potrebná náročnejšia sanácia. Povrch je potrebné dobre obrúsiť a odstrániť všetok zle držiaci náter, odstrániť prach a potom natrieť Illuminou a ľubovoľným odtieňom vybranej lazúry. Trvácnosť náteru a čas medzi jednotlivými renováciami sú závislé od prípravy povrchu pred nanášaním Illuminy, počtu vrstiev Illuminy a lazúry, a najmä od exponovanosti dreva poveternostným a iným vplyvom. Na veľmi exponovaných polohách (na južnej strane, vysoko v horách, pri dreve, ktoré nie je konštrukčne ošetrené) sa odporúča každoročne kontrolovať mieru opotrebovania náteru.

V prípade fasádnych obkladov je podstatne menej opotrebované zastrešené drevo, než drevo priamo exponované slnku a dažďu. Ak chcete takéto drevo zosvetliť, naneste po primeranej príprave povrchu najskôr jednou vrstvou Illuminy na všetky tie plochy, ktoré boli znehodnotené a potom naneste ešte jednu vrstvu cez celý povrch. Illuminu, ako aj na ňu nanesenú lazúru, nanášajte v smere letokruhov na drevenom prvku. Konečný vzhľad tak bude krajší. Keď Illumina dobre vyschne, naneste ešte 1- 2 vrstvy lazúry svetlého odtieňa (Toplasur UV Plus). Konečný vzhľad bude krajší, ak nanesiete na Illuminu 2 tenké vrstvy lazúry, a nie len jednu hrubú vrstvu. Illumina je výrobok, ktorý je náročný na prácu a vyžaduje si zručné ruky. Náročné, veľmi rôznorodé prvky (napr. okenice) predstavujú osobitnú výzvu. Pri natieraní takýchto prvkov treba venovať veľkú pozornosť na zatekanie náterov, pretože zatečené vyschnuté miesta sa už nedajú opraviť.


Parametre výrobku

  • Balenie : 2.5l, 0.75l
  • Odtieň : žltkastý
  • Použitie : interiér, interiér/exteriér, exteriér
  • Typ lazúry : tenkovrstvá
  • Zloženie lazúry : syntetická

Na stiahnutie

Výhody nákupu u nás

Široký sortiment
Široký sortiment
Dodanie do 24 hodín
Dodanie do 24 hodín Pri objednávke do 10:00 pokiaľ je tovar skladom
Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Bezpečný nákup
Bezpečný nákup
HELION s.r.o., 6.apríla 361/20, Vrbové 922 03, 0948916125, eshop@helion.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info