JUPOL CITRO

Kód:
2337
Výrobca:

vnútorná protiplesňová maliarska farba s citrónovou vôňou na steny a všade tam, kde je z dôvodu vlhkosti väčšia pravdepodobnosť vzniku rias a plesní. Zobraziť celý popis

Balenie
Dostupnosť: Vyberte si variantu!
9,06 € s DPH
7,55 € bez DPH

Popis výrobku

JUPOL CITRO je vnútorná protiplesňová maliarska farba s citrónovou vôňou vyrobená na základe vodnej disperzie polymérnych spojív, predovšetkým vhodná na dekoratívnu ochranu stien a stropov v priestoroch, v ktorých z dôvodu vysokej relatívnej vlhkosti vzduchu je veľká pravdepodobnosť vzniku kondenzátu a na základe čoho je v kútoch, za nábytkom a na iných miestach veľká možnosť intenzívneho rozvoja rôznych druhov plesní na stenách. Predovšetkým ju odporúčame do kuchýň, kúpeľní a iných sanitárnych priestorov, práčovní, komôr a podobných priestorov v obytných a občianskych budovách, školách, materských školách, nemocniciach, hoteloch, domovoch dôchodcov a iných verejných, obchodných a priemyselných objektoch, v ktorých na dekoratívnu úpravu stenových a stropných povrchov nie je požadované použitie umývateľných farieb, resp. farieb odolných mokrému oteru. Vhodnými podkladmi sú jemné omietky všetkých druhov, povrchy vyrovnané vyrovnávacími hmotami, reliéfne papierové tapety, ako aj sadrokartónové a vlákno-cementové dosky, drevotriesky, neomietnutý betón a pod. Možné je aj nanášanie na dobre prídržné staré disperzné nátery a dobre prídržné dekoračné omietky všetkých druhov.

Použitie:
všetky steny v interiéri
kuchyne, kúpeľne, sanitárne priestory, práčovne, komory, obytné priestory, školy, nemocnice, hotely a pod.

Oblasť použitia:
interiér

Vlastnosti:
rýchlo a účinne rieši problemy s plesňami a riasami
vhodná na prevenciu proti plesňiam
citrónová vôňa
nízky obsah prchavých organických zlúčenín do prostredia
výborná paropriepustnosť

Výdatnosť:
11m2/l v jednej vrstve

Riedenie:
vodou maximálne 10%

Nanášanie:
štetcom, valčekom alebo striekaním

Zasychanie:
4-6 hodín

Odtieň:
biely

Balenie:
2l / 5l / 10l

Záručná doba a skladovanie:
Skladovanie a preprava pri teplote +5°C až +25°C, chrániť pred priamym slnkom, mimo dosahu detí, nesmie zamrznúť. Trvanlivosť pri skladovaní v originálne uzatvorenom a nepoškodenom obale minimálne 24 mesiacov.

Návod na použitie:
Podklad musí byť tvrdý, suchý, bez slabo prídržných častíc, prachu, olejov, mastnoty a iných nečistôt. Ak sú steny napadnuté stenovými plesňami odstránime ich prípravkom na likvidáciu plesní. Pred prvým maľovaním odporúčame podklad napenetrovať Penetračnou emulziou v pomere 1:1 s vodou a následne nechať vyschnúť 24 hodín. Farbu pred použitím len dôkladne premiešame, potom ju na konzistenciu vhodnú vzhľadom na techniku a podmienky nanášania zriedime vodou (do 10%). POZOR! Krycia schopnosť farby riedením rýchlo klesá! Farbu nanášame v dvoch vrstvách v rozmedzí 4 – 6 hodín (pri 20°C a relatívnej vlhkosti vzduchu 65%), textilným maliarskym valčekom s dlhým vlasom cca 18 až 20mm, maliarskym štetcom vhodným na nanášanie disperzných maliarskych farieb alebo striekaním. Jednotlivé stenové plochy maľujeme bez prestávok od jedného krajného rohu k druhému. Nedostupné plochy pre štandardný maliarsky valček s dlhým vlasom alebo striekaciu pištoľ (kúty, rohy, žľaby, úzke ostenia a pod.) vždy upravujeme najskôr, pri tom si pomáhame vhodnými štetcami alebo pre dané podmienky upravenými menšími maliarskymi valčekmi. Maľovanie je možné len pri vhodných podmienkach, resp. vhodných mikroklimatických podmienkach: teplota vzduchu a stenového podkladu nesmie byť nižšia ako +5ºC a nesmie byť vyššia ako +35ºC, relatívna vlhkosť vzduchu nesmie byť vyššia ako 80%.

Parametre výrobku

  • Balenie : 5l, 10l, 2l
  • Odtieň : biely
  • Použitie : interiér
  • Zloženie farby : vodou riediteľná

Výhody nákupu u nás

Široký sortiment
Široký sortiment
Dodanie do 24 hodín
Dodanie do 24 hodín Pri objednávke do 10:00 pokiaľ je tovar skladom
Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Bezpečný nákup
Bezpečný nákup
HELION s.r.o., 6.apríla 361/20, Vrbové 922 03, 0948916125, eshop@helion.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info